2016_Alko provencijaVilniaus  Viršuliškių mokykloje uždaroji akcinė bendrovė „Rakorda“ įgyvendina projektą   „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo žala moksleiviams Vilniaus mokyklose“, finansuojamą  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento.

Projektas skirtas 13-16 m. amžiaus  mokiniams iš 10-ies skirtingų Vilniaus mokyklų. Jie išklausys paskaitas apie žalingus įpročius: tabako, alkoholio, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą sveikatai, kurioje vyks aktyvi diskusija, nuomonių pasidalinimas. Po paskaitos moksleiviai užpildys testus – apklausas apie jų dabar esamus žalingus įpročius,  atsakys, ką sužinojo iš paskaitų. Pagal šias anketas bus parengtas tyrimas, pateiktos išvados. Apklausos duomenys bus apibendrinti ir pristatyti mokykloms.

Lapkričio 16 d.  7-8 klasių mokiniams organizuojamas protmūšis „Žalingiems įpročiams – ne“, kur atsakinės į klausimus, susijusius su žalingų įpročiais, jų žala bei prevencija. Nugalėtojai  dalyvaus baigiamajame protmūšyje tarp skirtingų mokyklų gruodžio mėn. Iš 10- ies klasių bus atrinkta viena klasė laimėtoja, kuri bus paskelbta geriausia klase Vilniaus mieste. Trys laimėjusios klasės gaus piniginius prizus.

Apie projekto eigą, rezultatus bus parašytas  straipsnis pedagogų laikraštyje „Dialogas.