5 – 7 klasių mokiniai dalyvavo patyriminėje edukacijoje „Saulės mūšio kovos“

2016 Saules musio kovosMokiniams spalio 11-oji diena buvo aktyvi, žaisminga ir įdomi. Širvintų rajone, Vikingų kaime dalyvavome edukaciniame vaidmenų žaidime “Saulės mūšio kovos”. Saulės mūšis mums reikšmingas tuo, kad lietuvių laimėjimas sustabdė grobikiškus Kryžiaus žygius į Lietuvos žemes ir leido įkurti valstybę. Šios patyriminės edukacijos metu aiškinomės  apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Buvo demonstrojuoma lietuvių ir kalavijuočių karių apranga.  Vėliau mokinių  grupės buvo  padalintos į Lietuvių ir Kalavijuočių Ordino karių stovyklas. Vadovaujami kariaunų vadų,  išbandė įvairias mūšio karines technikas,  ginkluotę.  Įveikę karių rungtis ir  įvaldę karybos taktikas mokinių  grupės rengėsi mūšiui. Livoniečiai apiplėšė lietuvių stovyklą ir bandė su grobiu pasitraukti, bet kelią užkirto žemaičiai ir aukštaičiai. Įvyko kautynės. Po šios patyriminės edukacijos liko neišdildoma Saulės mūšio kovos patirtis.

Istorijos mokytoja Nijolė Bikulčienė