Konkursas „Nupiešk Užgavėnių kaukę”

2017 Nupiesk uzgaveniu kaukeKaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia, persirengti kitoms dienoms neįprastais drabužiais, veidą paslėpti po kauke. Kaukės dažniausiai daromos iš medžio žievės, avikailio arba kitokio kailio, gyvulių kaukolių, vėliau iš popieriaus, kartono, ir kitų medžiagų. Persirengėliai, eidami iš trobos į trobą, krečia pokštus, dainuoja, stengiasi pavogti kokį buities rakandą.

Kai Vilniaus etninės kultūros centras pakvietė vaikus dalyvauti piešinių konkurse ir nupiešti tradicinę Užgavėnių kaukę, mūsų mokyklos 1-8 kl. mokiniai noriai ėmėsi darbo. Vadovaudamiesi piešinių konkurso „Nupiešk Užgavėnių kaukę” nuostatais pateikėme 6 piešinius.
Konkurso nugalėtojai  bus skelbiami  vasario 23 d. interneto svetainėje www.etno.lt . O atrinktų darbų paroda vyks vasario 25 d. vyksiančios Užgavėnių šventės metu V. Kudirkos aikštėje.

Dailės mokytoja Žaneta Puodžiūnienė