Edukacinė programa „Išgyvenimo pagrindai“

Balandžio 13 dieną 7a ir 8b klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Išgyvenimo pagrindai“, vykusioje  Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – Palūšėje. Programą vedė biologas, buvęs kariškis Ignas Ragaišis. Programa susidėjo iš trijų dalių: dėstomosios, parodomosios ir praktinės. Biologas pasakojo, kaip žmogus, esant sudėtingoms gamtos sąlygoms, gali išgelbėti savo ir kitų gyvybes, ištverti atšiaurias gamtos sąlygas. Trys moksleivių grupės atliko praktines užduotis. Pirmoji užduotis buvo nešvaraus vandens filtravimas. Nupjovę plastikinio butelio apatinę dalį, mokiniai paruošė kelių sluoksnių filtrą iš samanų, smėlio ir medžio anglies, per kurį buvo valomas vanduo. Mums parodė, kaip reikia pastatyti užuovėją nuo vėjo ir lietaus iš miške rastų gamtinių medžiagų, o ir patys mokiniai turėjo progą tai padaryti praktiškai. Vadovas supažindino su įvairių daiktų panaudojimo galimybėmis gamtoje, veiksmų eiliškumu ir suteikė kitos naudingos informacijos. Ši edukacinė programa suteikė ne tik praktinių žinių, bet ir progą pamatyti savitą ežerais, šilais ir kalvomis turtingą kraštovaizdį.

Auklėtojos Nijolė Bikulčienė ir Žaneta Puodžiūnienė