PIRMĄJĮ TRIMESTRĄ BEBAIGIANT…

Lapkričio 30d. neįprastai nemokykliškas baigiasi pirmasis šių mokslo metų trimestras. Nekantriai laukiame rezultatų! Pradinukų korpusuose veiksmo ir triukšmo užtenka, tačiau kitose patalpose tebevyrauja keista tyla, nes 5 – 8 klasių mokiniai, siekiant išvengti COVID-19 viruso plitimo, vis dar mokosi nuotoliniu būdu. Šiuo metu saviizoliacijoje – trys patalpų valytojos, o dėl tiesioginio kontakto šeimose, fiksuojami du penktųjų –aštuntųjų klasių mokinių susirgimo atvejai. Džiugu, kad bent dirba visi mokytojai, o mokyklos administraciją ir pagalbos mokiniui specialistus galima rasti mokykloje.

Mokyklos administracija, norėdama išsiaiškinti, kaip 5-8 klasių mokiniams sekasi mokytis naujoje virtualioje platformoje, lapkričio 19d. į virtualią ZOOM konferenciją sukvietė 5- 8 klasių tėvų komitetų narius ir dėstančius mokytojus. Mokyklos direktorė Ramutė Mečkauskienė ragino visus tėvelius pasisakyti nuotolinio mokymo klausimais, todėl informacija konferencijos metu buvo gauta iš pirminio šaltinio. Reikia pastebėti, kad visumoje nuotolinis ugdymas buvo įvertintas gerai. Tėveliai teigė, kad ugdymas vyksta sklandžiai, tinkamai derinamas sinchroninis ir asinchroninis mokymo būdai, mokiniai namuose jaučiasi saugūs. Tiesa, buvo paminėta, kad kartais mokytojai vaizdo pamokų metu per ilgai vykdo mokinių registraciją, taip sutrupindami brangų pamokos laiką, o penktųjų klasių mokiniams kartais trūksta informacinių technologijų taikymo kompetencijų, kaip sukelti atsiskaitymui skirtą medžiagą į sistemą. Tėveliai rekomendavo informacinių technologijų mokytojai Olgai daugiau dėmesio skirti penktokų IT įgūdžių formavimui, o kitų dalykų mokytojams – neapkrauti mokinių ilgais atsiskaitymais ar pridėtinės ugdomosios vertė nepridedančiais darbais bei sutarti dėl vieningo atsiskaitymo kanalo. Atsižvelgiant į išsakytas pastabas buvo sutarta atsiskaitymus vykdyti Google Classroom sistemoje, o TAMO dienyne fiksuoti pamokos temą, uždavinius, skiriamus namų darbus bei įvertinimą.

Savo patirtis, įgytas nuotolinio ugdymo procese, išsakė ir mokyklos mokytojai. Chemijos – biologijos dalykų vyr. mokytoja Laima Daugelavičienė, mokanti visus 5-8 klasių mokinius, teigė problemų nuotoliniame ugdyme neįžvelgianti, o anglų kalbos mokytoja Daiva Kuzmickienė pasidžiaugė, kad naudojama virtuali mokymosi aplinka suteikia plačias galimybes mokytojams mokyti kuo įvairesniais ugdymo metodais ir pateikti daug įdomios medžiagos.

Vaizdo konferenciją stebėjo ir mokyklos tarybos pirmininkas Domas Ramanauskas. Mokyklos direktorė Ramutė Mečkauskienė pakvietė jį į susitikimą lapkričio 24 d. mokykloje. Susitikimo metu, kuriame dalyvavo ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daiva Adomaitienė ir Vaida Babravičienė, buvo suformuluoti mokyklos veiklos uždaviniai 2021 metams ir numatytos priemonės jų realizavimui. Nutarta, kad mokyklos 2021 m. veiklos planą darbo grupė turi parengti iki 2020 m. gruodžio 24d. Susitikime direktorė pranešė, kad Vilniaus miesto savivaldybė nutarė nuo 2021 m. sausio 1 d. centralizuoti mokyklos buhalterinę apskaitą ir šį procesą perduoti Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų buhalterinei apskaitai (BĮBA.)

Praeitą savaitę mokyklos direktorė ir socialinė pedagogė susitiko su OPKUS ekspertų grupe, vertinančia mokykloje vykdomą OLWEUS patyčių prevencijos programą. Vertintojai išanalizavo situaciją ir teigė, kad programa vykdoma laikantis visų reikalavimų, pagyrė už atskirus veiklos aspektus ir pateikė keletą vertingų rekomendacijų.

Praeitą savaitę įvyko Vaiko gerovės posėdis, kuriame buvo analizuojami specialiosios klasės mokinių mokymosi pasiekimai, vertinama spec. poreikių mokiniams specialistų teikiamos pagalbos kokybė. Posėdyje nutarta keliems 5 – 8 klasių mokiniams, suderinus su mokinių tėvais, sudaryti galimybę karantino metu gauti kontaktinę mokytojo padėjėjo pagalbą mokykloje. Džiugu pranešti, kad nuo 2020 m. lapkričio 30 d. mokykloje pradeda dirbti dar vienas mokytojo padėjėjas!

Mokyklos direktorė Ramutė Mečkauskienė