Spalio 24 -oji Vilniaus diena mokykloje

Spalio 24 dieną mokykla minėjo Vilniaus dieną.

Vieni mokiniai susipažino su savo gimtuoju miestu ne tik virtualioje erdvėje, bet ir vaikščiodami po senamiestį ar po Planetariumo skliautais; susipažino su klasicizmo, gotikos ir renesanso stiliaus pastatais, apsilankė Lietuvos valdovų rūmuose, kur išgirdo tikrąją Vilniaus miesto įkūrimo istoriją, sužinojo, kiek Vilniuje buvo pilių ir kokias paslaptis slepia valdovų rūmų sienos, pamatė išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius.  Dar lankėsi Pavilnio regioniniame parke. Grįžę į mokyklą atliko įvairias užduotis (iš lego detalių atkartojo gotikinių sienų motyvus, skaičiavo pastatų langus ir pan.). Kiti Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje susipažino su animacijos kūrimo būdais ar lankėsi Operos ir baleto teatre, kur apžiūrėjo teatro rūmus, klausinėjo apie operos atsiradimo istoriją nuo seniausių laikų bei, persirengę aktorių drabužiais, bandė įsikūnyti į operų ir baleto spektaklių veikėjus. Treti VU MKIC Saulėtekyje išklausė trumpą paskaitą apie naujos architektūros biblioteką ir jos paskirtį, pamatė automatinę knygų surinkimo – grąžinimo sistemą.

Mažesniesiems užteko ekskursijos po Viršuliškes. Jie aplankė svarbesnius objektus; grįžę sudarė mikrorajono planą, žiūrėjo filmuotą medžiagą, ieškojo informacijos apie šios vietovės atsiradimą.