Šernas

Kas yra šernas ir kaip jis atrodo?

Šernas yra kiaulinių šeimos žinduolis. Gyvena miškuose, kalnuotose vietovėse. Kūno ilgis 145–160 cm, aukštis mažiau kaip 100 cm, masė mažiau kaip 320 kg, uodega 22–25 cm. Priekinė kūno dalis masyvesnė, kaklas trumpas storas, galva didelė pailga. Kojos trumpos. Kailis pilkas, rudas arba beveik juodas.

Šerno kanopa

Maža šerno kanopa leidžia šiek tiek pakeisti pusiausvyrą, kai šernas lengvai siūbuoja kanopas, kad pakoreguotų svorio pasiskirstymą. Jos pailgina gyvūnų kojas, todėl jie gali bėgti didesniu greičiu ir vaikščioti ant kojų pirštų.

Įdomūs faktai apie šernus
  1. Šernas valgo beveik viską, ką galima rasti miške: augalų šaknis, vabzdžius, kirminus.
  2. Vidutinė laukinių šernų gyvenimo trukmė natūraliomis sąlygomis yra 12–14 metų.
  3. Šernai aktyvesni naktį, nei dieną.
Šerno jauniklis

Atnaujinta: 2024-03-04