Stotelė Nr. 1 „Sudėtingos rašybos žodžiai“

Stotelės tikslas – didinti mokinių įsitraukimą į aktyvų mokymąsi, gerinti raštingumą. Vaikai prisimins sudėtingos rašybos žodžius, nuskaitę QR kodą, pasikartos taisykles. Kiekvienos taisyklės pavyzdžiai skirtingų spalvų fone.

1 taisyklė (melsva spalva). Priešdėlius są-, į- rašome su nosinėmis raidėmis. Jų balsius visada tariame ilgai.

2 taisyklė (gelsva spalva). Balsiai ą, ę, į, ų rašomi tada, kai giminiškų žodžių šaknyse kaitaliojai su an, en, in, un. Dažniausiai dvigarsis išnyksta veiksmažodžio bendratyje.

3 taisyklė (žalsva spalva). Balsiai ą, ę, į rašomi tada, kai jie giminiškose šaknyse kaitaliojasi tarp savęs.

4 taisyklė (pilka spalva). Kai kurių veiksmažodžių esamojo laiko šaknyse (ir iš jų padarytose formose) rašomos nosinės ą, ę.

5 taisyklė (rausva spalva). Veiksmažodžių tariamosios nuosakos trečiojo asmens galūnėje rašome –ų.

6 taisyklė (žydra spalva). Veiksmažodžių liepiamosios nuosakos vienaskaitos antrasis asmuo baigiasi priesaga –k-.

Stotelės kuratoriai – mokytoja Vida ir jos auklėjamosios klasės mokiniai

Atnaujinta: 2024-03-01