Stotelė Nr. 5 „Basų kojų takas“

Basų kojų takas

Mokyklos kieme, stotelėje pažymėtoje Nr. 5, siūloma nauja pramoga ir mažiems, ir dideliems – ekologiškas basų kojų takas. Pirmų klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos rinko įvairiausią natūralią medžiagą: nuo eglės, pušų kankorėžių iki gilių, kaštonų, akmenukų ir medžio žievės.

Basų kojų takas – tai sveikatinimo ar atsipalaidavimo priemonė gryname ore.

Tako ilgis 6 metrai. Tai  natūralus, šalia mokyklos  gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Eidami taku  po kojomis pajusite smėlio smilteles ar  aštrius akmenėlius, grublėtus kankorėžius ar medžio žievę, kietų kaštonų ar  medžių šakelių. Tako paklotė jus tikrai maloniai nustebins ir suteiks galimybę patirti neįtikėtinus pojūčius basomis.

Mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas, kurias spaudžiant ar liečiant tiesiogiai veikiami mūsų organai. Žmogaus pėdose  yra išsidėstę beveik visi biologiškai aktyvūs organizmo taškai. Pėdų masažas – tai bene maloniausias iš visų masažo rūšių. Jis atpalaiduoja, šalina nuovargį, gerina miegą ir teigiamai veikia visą organizmą.

2B klasės mokiniai kartu su auklėtoja Edita, dar šiek tiek papildę mokyklos lauko stotelę „Basų kojų takas“, nusiėmė batus ir žingsniavo takeliu masažuodami pėdas.

Vilniaus  Viršuliškių mokyklos basų kojų takas laukia jūsų apsilankymo!

Stotelės kuratoriai – mokytojos Edita, Janė, Rasa ir jų auklėjamųjų klasių mokiniai

Atnaujinta: 2024-05-09