Stotelė Nr. 7 „Lesyklėlės įdomesne forma“

Tikslas – skatinti vaikus žiemos metu rūpintis mūsų mažaisiais draugais. QR kodo pagalba supažindinti su tinkamiausiu žiemojantiems paukšteliams maistu, kurį bersime į mūsų lesyklėles.

Jei norime į savo įrengtas lesyklas privilioti kuo daugiau ir kuo įvairesnių paukščių, neužtenka pagaminti lesyklas ir jas iškelti tinkamose vietose. Būtina parinkti ir kuo įvairesnį lesalą. Labai svarbu, kad jis nebūtų sūdytas, supelijęs ar surūgęs. Taip pat negalima siūlyti ir chemikalais apdorotų grūdų ar sėklų.

Vienas iš prieinamiausių ir daugelio paukščių mėgstamiausias lesalas yra saulėgrąžos. Jose yra gausu riebalų, tad jos yra labai svarbus energijos šaltinis smulkiems paukščiams.

Vabzdžialesiams paukščiams – zylėms, bukučiams, geniams ir kt. – be saulėgrąžų, labai patinka žemės riešutai,  linų ir spygliuočių medžių sėklos, nesūdyti lašiniai, kruopos, obuoliai, virti ryžiai, avižiniai dribsniai. Dar tinka sėmenys, aguonos, soros, avižos, pelai.

Grūdlesiams paukščiams galima pasiūlyti sorų kruopų, kukurūzų grūdų, grūdų atliekų, linų, kanapių ir spygliuočių medžių sėklų. Skanaudami arbūzus galite pasirinkti ir jų sėklų – paukščiai jomis taip pat mėgsta pasilepinti.

Nepakeičiamas maistas žiemojantiems vabzdžialesiams – nesūdyti lašiniai ar taukai. Juos mėgsta visų rūšių zylės, geniai, bukučiai ir lipučiai – dažniausi lesyklų lankytojai. Šis lesalas ypač tinka per stiprius šalčius, kada bet koks kitas maistas sušąla, sukietėja. Be to, lašiniai ar taukai šaltyje negenda, todėl nėra jokio pavojaus susargdinti globojamus paukščius. Tačiau būtina atminti, kad negalima paukščiams siūlyti sūdytų, rūkytų ir pasenusių lašinių. Vabzdžialesiams tinka ir nesūdytos žalios mėsos smulkiai supjaustytos atliekos.

Tikimės, jog pagaminę lesyklas ir tinkamai maitindami, padėsime paukšteliams išgyventi žiemą.

Mokinių pagamintos lesyklėlės

Stotelės kuratoriai – mokytoja Danutė ir jos auklėjamosios klasės mokiniai