Ūdra

Veikli visus metus, gyvena pavieniui. Aktyviausia sutemus, baikšti. Mėgsta sraunius miškų upelius ar žolėmis apaugusius ežerus su neužšąlančiomis properšomis. Savo gyvenamojoje teritorijoje ūdra turi nuolatinį urvą ir keletą laikinų slėptuvių po medžių šaknimis ar krantų išplovose.

Valdoma teritorija nemaža. Ūdros patinas valdo ne mažiau kaip 16 km upės atkarpos. Ūdrų patelės su jaunikliais užima mažiau teritorijos, kuri priklauso jauniklių tėvui. Naktimis ūdros apeina savo valdas, išmatomis pažymi ribas. Nevengia bebrų kaimynystės.

Gerai nardo ir plaukia. Po vandeniu, neįkvėpusi, gali nuplaukti 400 m, kartais išvysto net 11-14 km/val. greitį

Aplinką stebinti ūdra

Ūdros pėdos yra aptrauktos juostelėmis ir puikiai pritaikytos plaukimui ir nardymui vandenyje. Pėdos juostelės ir išlyginta uodega padeda ūdroms efektyviai judėti vandenyje ir valdyti kūną. Be to, ūdros pėdų kailis yra tankus ir atsparus vandeniui, todėl pėdos išlieka šiltos ir sausos net ir ilgą laiką būnant vandenyje.

Ūdros pėdsakai

Atnaujinta: 2024-03-04