1B klasės edukacijos „Sveika gyvensena“ ir „Gyvenimo įgūdžių ugdymas“

Šiandien 1B klasės mokiniai važiavo į Vilniaus saugaus miesto centrą, kuriame vyko edukacijos „Sveika gyvensena“, „Gyvenimo įgūdžių ugdymas“. 

Jų metu vaikai buvo supažindinami su sveikos gyvensenos samprata, kasdieniais asmens higienos reikalavimais, dienotvarkės svarba, kaip yra labai svarbu gerai išsimiegoti, pailsėti, sveikai maitintis, sportuoti ir būti geros nuotaikos. Buvo kalbama apie mus supančius virusus, mikrobus, kaip jie patenka į mūsų organizmus, kodėl labai svarbu tinkamai plauti rankas. Edukacijos metu vaikai atliko eksperimentą su „bakterijomis“, suprato, kad jos yra nematomos ir kas atsitinka tinkamai nenusiplovus rankų. Eksperimento metu išsiaiškinome, kiek mikrobų lieka ant rankos jas nusiplovus trim būdais: 

  1. su  muilu
  2. su vandeniu
  3. nusivalius su drėgna servetėle.

Taip pat buvo pasakojama, kaip saugiai elgtis namuose vonios kambaryje, mokyklose, baseinuose ir kitose vietose. Vaikai suprato, kad už savo ir kitų saugų elgesį  mes kiekvienas esame atsakingi. 

Vaikai  turėjo galimybę pamatyti, kaip tamsiu paros metu gatvėje ar užmiestyje einantis žmogus atrodo be atšvaito, liemenės ir su jais. Po edukacijų vaikams buvo linkima saugoti savo ir kitų sveikatą, būti sveikiems ir atsakingiems bei gavo dovanų po atšvaitą.

1B klasės mokytoja Edita Vlasovė