2B pasaulio pažinimo pamoka netradicinėje erdvėje

Sausio 9 d. 2B klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamoką „Kodėl reikia rūšiuoti atliekas? turėjo, ne klasėje, o netradicinėje erdvėje. Pasinaudodami projekto VILNIUS YRA MOKYKLA nemokama edukacija/pamoka nuvykome į VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius) patalpas, kuriose mokiniai įdomiai, žaidimo forma buvo supažindinti su atliekų tvarkymo ir rūšiavimo taisyklėmis bei principais. Rūšiavimas vaikams gali atrodyti sudėtingas, todėl šiai edukacinei pamokai pasirinkta aktyvi ir nesudėtinga žaidimo forma. Ji padėjo vaikams ne tik išmokti, geriau įsiminti informaciją, bet ir pakėlė nuotaiką, sportiškumą, ugdė pozityvų santykį su atsakingu atliekų tvarkymu, rūšiavimu. Pamokoje buvo siekiama, kad rūšiavimas jauniesiems vilniečiams taptų kasdieniškas ir įprastas. Mokiniai sužinojo, kokią naują atliekų rūšį pradedame rūšiuoti – oranžiniai maišeliai maisto atliekoms. Išklausius informaciją apie šiukšlių rūšiavimą, pažaidus du žaidimus, kuriuose reikėjo panaudoti išgirstas žinias, kibome atlikti pasaulio pažinimo pratybose esančias užduotis.
Vaikai grįžo ne tik su gera nuotaika, bet kiekvienas gavo dovanų kamuoliuką, kurį mėtė į krepšinį atliekant sportines užduotis apie atliekų rūšiavimą.

Parengė mokytoja Edita Vlasovė