2C klasės išvyka į Lietuvos nacionalinį muziejų

2023 m. spalio mėn. 03 d. Vilniaus Viršuliškių mokyklos 2C klasės mokiniai  kartu su mokytojomis vyko į Lietuvos nacionalinį muziejų. Dalyvavo edukacijoje „MAŽASIS VILNIETIS“ aplankė paviljoną „Vilnius prieš 200 metų“, kuris buvo atidarytas Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. Svarbiausias šios  ekspozicijos akcentas – pagal unikalią archyvinę medžiagą atkurtas Vilniaus prieš 200 metų maketas, kurio nebūtų galima rasti net Google. Pamatė, kad Vilnius prieš 200 metų neabejotinai buvo kitoks, tačiau jame, kaip ir visais laikais, gyveno labai panašūs į mus suaugusieji ir vaikai. Per edukacinį užsiėmimą leidosi į kelionę laiku ir  trumpam patyrė, kokia buvo vaikystė prieš 200 metų. Kad nepasiklystų senajame Vilniuje,  ištyrinėjo ypatingą interaktyvų maketą, vaizduojantį miestą prieš 200 metų. Klausydamiesi edukatorių pasakojamų istorijų, nutikusių vaikams anuomet, nejučia atsidūrė XIX amžiaus mieste ir įsitikino, kad ir tada vaikai daug ir smagiai žaisdavo. Senuosius žaidimus mokiniai smagiai išmėgino ir patys! O sugrįžę iš ypatingos kelionės pasikalbėjo, kuo ano meto vaikystė skyrėsi nuo mūsiškės, kokia buvo mažųjų vilniečių kasdienybė ir kokių iššūkių jie patirdavo.

Parengė mokytoja Rasa