Sausio 13 – toji, vasario 16 –toji, kovo 11 – toji, – puiki proga ugdyti vaikų pilietiškumą, plėsti tautinę savimonę. Visą sausio mėnesį Viršuliškių mokykloje buvo įgyvendinamas integruotas dailės ir istorijos dalykų kūrybinis projektas – 6-8 klasių mokiniai rengėsi Nacionaliniam mokinių konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kurio tikslas buvo ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti jų domėjimąsi Lietuvos okupacijų ir laisvės kovų istorija, ugdyti mokinių tiriamuosius ir praeities rekonstrukcijos gebėjimus, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, puoselėti istorinę atmintį.
Per istorijos pamokas mokiniai gilinosi į savo šalies, miesto istoriją, papildomai skaitė ir aptarė mokytojo rekomenduotą literatūrą, žiūrėjo video ir kino filmus apie 1940 – 1990 m. laikotarpio įvykius. Bene labiausiai priimtina vaikų emocinė išraiška – piešimas. Dailės pamokose sukurti kūrybiniai darbai byloja apie vaikų jautrumą, artimą emocinį ryšį, istorijos faktų interpretacijų ir meninės raiškos naujumą bei kokybę, tikslingai naudojamą simboliką, susitapatinimą su savo šalies istorija.
Kviečiame aplankyti mokyklos I a. fojė parengtą kūrybinių darbų parodą, o svetainėje –supažindiname su 6 darbais, kurie pateikti Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ vertinimo komisijai.
Parengė projekto vadovai mokytojai Ernestas ir Žaneta





