Daina „Patikrinkim širdis“

Daina „Patikrinkim širdis“ sukurta  Vilniaus Viršuliškių mokyklos 1C klasės mokinės Amelijos  mamos Rūtos Katkevičienės prieš daugiau nei septynerius metus, nepaisant to, joje apdainuojamos vertybės, idėjos ir problemos aktualios ir šiandien. Dainos žodžiais kviečiama ieškoti gyvenime taikos su pačiu savimi ir supančiu aplinkiniu pasauliu. Ši daina dabartinių karo įvykių Ukrainoje kontekste įgyja dar daugiau naujų prasmių. Suprantame kokia didžiulė vertybė yra taika ir kaip stipriai turime prisidėti siekdami jos. Daina apie gyvenimo prasmę su visais esamais iššūkiais ir apie tai, kaip svarbu darnūs santykiai tarp žmonių, supratimas, galimybė augti kartu, tobulėti. Taikai reikia mūsų visų pastangų ir jos gali būti pačios įvairiausios: geras žodis, palaikymas, išklausymas, finansinė pagalba. Daina „Patikrinkim širdis“ jau pasiekė daugybės žmonių širdis, ji yra išleista vaikiško žurnalo plokštelėje „Vakaro žvaigždelė“. Prie dainos muzikinio ir kūrybinio išpildymo prisidėjo šeimos draugai. Kompozitorius Simonas Bradūnas aranžavo ir akomponavo dainą, ją atliko Rimantė Pupalaigytė Bradūnienė ir Adelina Dmitruk. Vilniaus Viršuliškių mokyklos 1C klasės mokiniai dainai suteikė daugybę spalvų ir tuo pačiu siuntė šilčiausius linkėjimus Ukrainos žmonėms. Idėja patikėjo ir ją įgyvendinti padėjo 1C klasės mokytoja Rasa Ališauskienė.

Parengė Rūta Katkevičienė ir mokytoja Rasa Ališauskienė