Duonos šventė

Duona kur kas daugiau nei tik kadaise buvęs kasdieninis maistas: namuose, kuriuose pakanka duonos – pilni namai, duona – įkvėpimo šaltinis ir parama, duonos kvapas – vienas iš pagrindinių kvapų, iškylančių mūsų  prisiminimuose.

Lapkričio 22 d. mokykloje vyko tradicinė Duonos šventė 4 klasių mokiniams kartu su mokyklos folkloriniu ansambliu „Viršulis“ (mokytoja Dalia Šmatavičienė). Prisimintas ilgas kelias nuo grūdo iki duonos kepalo, mintos mįslės, eita ratelių. Buvo padengtas stalas, nukrautas mokinių ir jų tėvelių pagamintais valgiais iš duonos.

Ačiū  mamytėms, močiutėms už skanius pyragus, gardžias mišraines, linksmus sumuštinukus, valgyklos darbuotojoms – už tikrą duonos girą.

Įsibėgėjus šventei į salę buvo įneštas didžiulis duonos kepalas, kuriuo dalijomės visi. Visiems buvo atriektas gabalėlis duonos.

Šventėje dalyvavusi mokyklos direktorė sveikino visus susirinkusius, džiaugėsi tradicine švente ir linkėjo, kad toliau būtų tęsiamos  gražios tradicijos ir kad duonos niekada netrūktų, o būtų jos ant kiekvieno stalo visose šeimose.

Kartu su vaikais dainą traukė ir ratelyje sukosi mamytės ir tėveliai.

Parengė mokytoja Janė Darafėjienė