Gyva kalba – gyva tauta!

Pasitikdami gražiausią pavasario šventę susirinkome padėkoti mūsų mokyklos mokiniams, kuriuos drąsiai galime pavadinti gimtosios kalbos puoselėtojais ir žinovais. Kartu susirinkome aptarti šiais mokslo metais mokykloje vykusių lietuvių kalbos olimpiados ir konkursų rezultatus.

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, vykusioje mūsų mokykloje, 5 klasių grupėje geriausiai užduotis atliko ir I vietą užėmė  Ignė Šulcaitė (5 b klasė), II vietą – Deividas Vorobjovas (5a kl.), III vietą – Smiltė Kirstukaitė (5a kl.).

Šeštų klasių grupėje I vietą užėmė Kamilė Pundinaitė (6b klasė), II vietą – Skaistė Narbutaitė (6d kl.), III vietą – Saulė Jurgelevičiūtė (6a kl.). Septintų klasių grupėje sveikiname I vietą užėmusią Tėją Misikonytę (7a kl.), II vietą – Aistę Bukauskaitė (7a kl.), III vietą – Ugnių Kariniauską (7b kl.) Aštuntų klasių grupėje I vieta priklauso Evai Kučiauskaitei (8b kl.), II vieta – Gabrielei Ratkevičiūtei (8c kl.), III vieta Sauliui Lukaševičiui (8a kl.).

Linkime didžiausios sėkmės šeštokėms K. Pundinaitei (6b klasė) ir S. Narbutaitei bei aštuntokėms E. Kučiauskaitei ir G. Ratkevičiūtei, kurios atstovaus Viršuliškių mokyklai Vilniaus miesto lietuvių kalbos olimpiadų etapuose.

Didžiuojamės mokinėmis, kurios geba raiškiai, gražiai skaityti tekstą, meniškai atskleisti gimtojo žodžio skambesį – Meninio skaitymo popietės – konkurso ,,Žodis, kaip lašas kaupiasi“ nugalėtojos mokykloje yra Mėta Griniūtė (6d kl.), Laurita Ivaškaitė (6a kl.) ir Viltė Marcinonytė (6a kl.).

Dailiausiu ir taisyklingiausiu raštu mokykloje išsiskiria Gabrielė Ratkevičiūtė (8c kl.), Gabija Remeikytė (8a), Ieva Pašiušytė (8c kl.) ir Ulijona Kulionytė (6c kl.), nugalėję Dailiosios rašysenos konkurse, kuris vyko mokykloje š. m. kovo 16 d. minint Knygnešio dieną.

Visą gimtosios kalbos žinių ir gebėjimų varžytuvių ciklą mokykloje užbaigė Didžiojo diktanto konkursas, įvykęs š. m. kovo 30 d., kurį skyrėme gimtojo miesto Vilniaus jubiliejui. Taigi diktantą puikiai mūsų mokykloje parašė Greta Kaušinytė (8b kl.), Eva Kučiauskaitė (8 b kl.) ir Gabrielė Ratkevičiūtė (8 c kl.).

Dėkojame savo mokiniams ir labai jais didžiuojamės! Džiugu, kad Jie savo žiniomis ir gebėjimais neša žinią: „Gyva kalba – gyva tauta!”.

Parengė lietuvių kalbos mokytojos Jurgita ir Silvija