Integruotas 6 kl. dailės ir literatūros projektas „Kaip iliustruoti literatūros kūrinį perteikiant pagrindinę mintį“

Nepriklausomai nuo laikmečio, tautosaka yra ir visada bus svarbiausia vaikystės dalis. Tai viena iš pirmųjų mokymosi priemonių įgyjant žinias. Būtent iš tautosakos gyvenimo vaikai mokosi įvertinti šiuolaikinį gyvenimą, orientuotis kasdieniškose situacijose, suprasti ten užslėptus moralus.

Pasakos, sakmės ir padavimai – iš pažiūros nesudėtingi tekstai, bet juose atrandame viso pasaulio išmintį, jos suteikia galimybę perimti pamatines vertybes, nuo kurių prasideda mūsų gyvenimas.

6 klasių mokiniai rinkosi lietuvių tautosakos kūrinius – sakmes ir padavimus, o juos perskaitę, mokiniai aiškinosi, kokios yra lietuvių mitinės būtybės, kokia Lietuva išsaugota padavimuose, kuo neįprasti padavimų veikėjai, kas būdinga padavimų vaizduojamajam pasauliui…

…ir įsigilinę, sukūrė savo iliustracijas.

Mokytojos Žaneta ir Vida