Išvyka į Biržų kraštą

Anksti ryte 8A ir 8B klasių mokiniai išvyko į Šiaurės Lietuvą. Susitikimą su Biržų kraštu pradėjome nuo regioninio parko lankymo ir pažinties su smegduobėmis ir įgriuvomis. Pirmiausia važiavome į Kirkilus. Užlipome į kanojos arba grimztančios valties formą primenantį apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais. Vėliau aplankėme Karajimiškį, kur pamatėme įspūdingą smegduobyną su garsiąja legendomis apipinta parko „vizitine kortele“ – Karvės ola. Biržuose klausėmės gido pasakojimą apie miesto istoriją, žmones, kultūros paminklus. Pabuvojome prie didžiausio Lietuvoje dirbtinio Širvėnos ežero, pasivaikščiojome ilgiausiu šalyje pėsčiųjų tiltu. Vėliau pamatėme Astravo dvarą su parku, įsikūrusį kitoje Širvėnos ežero pusėje. Čia ilgą laiką gyveno garsių Lietuvos didikų Tiškevičių šeima.
Pažintį su Biržų kraštu tęsėme Sodeliškių dvarvietėje, kur aplankėme senovinių automobilių ekspoziciją.
Grįždami sustojome Pasvalyje. Čia aplankėme Pasvalio krašto muziejų, kuriame susipažinome su šio krašto turtais. Apžiūrėjome didžiulę dubenuotųjų akmenų ir girnų ekspoziciją bei sužinojome, kam jie buvo naudojami.