Konkursas „Sukurk tobulą orlaivį“

Jau 36 metus FAI (Tarptautinė aeronautikos federacija) organizuoja tarptautinį vaikų piešinių konkursą, kuriame dalyvauti kviečiami įvairių pasaulio šalių vaikai. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaujant su Lietuvos aeroklubu, organizavo nacionalinį piešinių atrankos turą, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai.

Šių metų tema – „Sukurk tobulą orlaivį“.

Taigi kaip įsivaizduojate tobulą orlaivį? Ar jis būtų didelis, o galbūt kaip tik labai mažytis? Kokios jėgos jį pakeltų ir neštų per dangų? Kokios ypatingos jo savybės sudomintų pilotus, priviliotų  keleivius? Nuo panašių klausimų buvo pradėtas kiekvienas aviacijos kūrinys, kurį dabar matome danguje. Idėjų galioje keisti sklandytuvų pakilimo, sraigtasparnių judėjimo būdus, akrobatinių lėktuvų galimybes, orlaivių išvaizdą, piloto kabinos valdymo sistemą.

Keisti daug ką. Viską. Moksleiviai leido išskleisti sparnus savo vaizduotei, o ką ji papasakojo – nupiešė.

Nuoširdžiai dėkoju mokiniams, kurie išreiškė savo aviacines vizijas piešiniuose, nustebino savo idėjomis. Linkiu nenustoti svajoti ir siekti savo svajonių išsipildymo, kad ir kokios nerealios jos kartais gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Dailės mokytoja Žaneta