Edukacinė veikla „Antropologijos dirbtuvės: maisto sistema ir klimato kaita“

Gruodžio 10 dieną 8a ir 8b klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso renginyje – „Antropologijos dirbtuvės: maisto sistema ir klimato kaita“.

Edukacinės veiklos metu buvo nagrinėjama kaip klimato pokyčiai tiesiogiai veikia mūsų apsirūpinimą maistu, nors pramoninė maisto produkcijos sistema yra viena didžiausių klimato kaitos sukėlėjų.

Dirbtuvių metu buvo gilinamasi į klimato kaitos priežastis ir padarinius, klimato krizę kaip socialinį, ekonominį ir politinį reiškinį, maistą kaip sociokultūrinį reiškinį bei šiuolaikinius maisto gamybos ir vartojimo procesus. Užsiėmimų metu mokiniai su tema išsamiau susipažino įsitraukdami į praktines veiklas, žaidimus, nedideles tyrimų improvizacijas. Galiausiai buvo diskutuojama apie tvarius sprendimus ir ieškoma būdų tvariau vartoti maistą, mažinti išmetamo maisto kiekį ir palikti mažesnį anglies dioksido pėdsaką.

Renginys mokiniams labai patiko, jie buvo aktyvūs dalyviai, uždavė gausybę klausimų.

Klasių vadovės Ina ir Laima