Lapkričio 8-oji – Sveikos mitybos ir gyvensenos diena

Lapkričio 8-oji – Sveikos mitybos ir gyvensenos diena. Šiandien 1-2 klasių mokiniai stebėjo edukacinį spektaklį „Ėduoniukas ir Bakteriukas“. Tai istorija apie berniuką, kuris nevalė dantų, todėl vieną dieną jo dantukuose apsigyveno Ėduoniukas ir Bakteriukas. Stebėdami spektaklį vaikai pamatė, ką veikia šie du veikėjai, kai neprižiūrime dantukų, kokie grybai, bakterijos ir kiti kenkėjai skriaudžia dantukus. Vaidinime taip pat dalyvauja dantų šepetukas ir dantų gydytojas, kurie padėjo berniuko dantukams vėl tapti švariais bei sveikais.

Spektaklis nuotaikingas, linksmas, su dainomis, muzika ir užduotimis. Vaikai žiūrėjo susidomėję, plojo, lingavo ir atsakinėjo į klausimus. Spektaklio pabaigoje Ėduoniukas ir Bakteriukas pas vaikus paklausė, ar jie priims šiuos du „draugus“ pas save į burnytes, visi garsiai šaukė NE!!! 🙂 Turbūt niekas nenori, kad dantukuose apsigyventų Ėduoniukas ir Bakteriukas, tad kruopščiai valykite dantis 🙂

Mokytoja Edita

6C klasės mokiniams buvo organizuota ne pamokinė veikla – „Sveikos mitybos diena“. Dėmesys atkreiptas į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO, 1948 m.) sveikatos apibrėžimą, kuriame sakoma, kad sveikata – tai visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė.

Mokiniai buvo supažindinti su sveiko maisto pasirinkimo principais. Vėliau gautas žinias pritaikė praktiškai gamindami lankstinukus ir dalyvaudami diskusijoje.

Norint atkreipti mokinių dėmesį, kad yra ne tik fizinis, bet ir emocinis alkis, kai trūkstant džiaugsmo ar kylant nerimui neretai ieškome „paguodos“ saldumynuose, šeštokus pakvietėme sudalyvauti aktyvioje komandinėje veikloje, kurios metu smagiai leisdami laiką mokiniai ugdėsi bendradarbiavimo ir komandinio darbo įgūdžius.

Socialinė pedagogė Evelina ir psichologė Aistė

Sveikos mitybos ir gyvensenos dienai paminėti, 1c, 2c, 3c klasių mokiniai kartu gamino darbelius ir jais papuošė pirmo aukšto pradinukų erdvę, kurią pavadino „Vitaminų medžiu“. Vaišinosi suneštais vaisiais.

1C, 2C, 3C klasių mokytojos ir mokiniai

Dalyvaudami ugdymo dienoje ne pamokos forma „Sveikos mitybos diena“, 8A, 8B ir 8C klasių mokiniai lankėsi Profesinio mokymo centre „Žirmūnai“, kur susipažino su maisto gaminimo ir maitinimo specialybėmis, praktinio mokymo baze, su maitinimo sektoriaus profesijų rinka ir įsidarbinimo galimybėmis.

Klasių vadovai Žaneta, Renata ir Audrys

3A klasės veikla dienoje ne pamokos forma „Sveikos gyvensenos diena“.

Mokytoja Daiva Bereišienė

5 c klasės mokiniai su klasės vadove nuo ankstyvo ryto diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą, aiškinosi, ar sveika ir skanu yra tas pats, kiek kartų per dieną reikia valgyti ir ką valgyti. Po diskusijos mokiniai patys gaminosi sveikus pusryčius ir kartu pusryčiavo.

Vėliau mokinių laukė edukacija sveiko maisto tema įmonėje „Ikosmos“ bei sriubos degustacija. Sotūs mokiniai dar sustojo prie „Pamėnkalnio“ galerijos.

Auklėtoja Vida Malaiškaitė