Meškėnas


Meškėnas

          Meškėnas kartais vadinamas paprastu meškėnu, yra žinduolis, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Jo kūno ilgis yra 40–70 cm, o kūno svoris – 5–26 kg .  Pilkšvą kailį dažniausiai sudaro tankus apatinis kailis, kuris izoliuoja jį nuo šalto oro. Trys ryškiausi meškėno bruožai yra itin gudrios priekinės letenos, veido kaukė ir žieduota uodega. Meškėnas pasižymi savo intelektu, nes tyrimai rodo, kad užduočių sprendimą jis gali atsiminti mažiausiai trejus metus. Paprastai jis yra naktinis ir visaėdis, valgantis apie 40% bestuburių, 33% augalų ir 27% stuburinių.

          Meškėnų priekinės ir užpakalinės letenos turi po 5 pirštus. Vikrios priekinės letenos leidžia meškėnui sugriebti ir manipuliuoti maistu. Meškėnai yra puikūs alpinistai ir gali  nusileisti nuo medžio galva žemyn. Meškėnai pirmiausia yra krepusiniai (aktyvūs auštant ir sutemus) ir naktiniai (aktyvūs naktį).

Meškėno letenos
Meškėnas

          Nedideli, pūkuoti ir vikrūs paprastieji meškėnai žavi ne vieną lietuvį. Tačiau retas žino, jog tai visai ne mūsų kraštui būdinga rūšis. Meškėnai yra invaziniai gyvūnai, kilę iš šiaurės Amerikos. Lietuvoje jų kiekis yra mažas, jų daugiausia randama Kuršių Nerijoje.

          Meškėnai gali padaryti didelį pokytį aplinkai, gali pakenkti ten gyvenantiems paukščiams. Jie vagia maistą iš žmonių namų ir išnešioja ligas.

Atnaujinta: 2024-03-04