Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) yra viena iš VšĮ „Pažangaus bendradarbiavimo akademijos“ projekto „Noriu augti sveikas“ dalyvių. Mūsų  progimnazijos 8a ir 8b kl. moksleiviai kartu su auklėtojomis bei chemijos mokytoja dalyvavo praktiniame užsiėmime „Atsargiai – parazitai“. Lektorė pasakojo ir parodė, kaip atrodo žmogaus sveikatai kenkiantys parazitai – kirmėlės ir jų kiaušinėliai. Visi jie – helmintai, kirmėlės, askaridės, liamblijos, katinės siurbikės, toksoplazmos, bakterijos ir erkės – gyvena kitoje gyvybės formoje ir klesti svetimos sveikatos sąskaita. Mokiniai sužinojo, kodėl gi pasigauname tokią bjaurastį, kodėl leidžiame parazitams ne tik įsikurti „šventovių šventovėje” – mūsų kūne, bet ir ten gyventi visko pertekus, tukti, daugintis, nuodyti ir silpninti mūsų organizmą. Nelabai buvo malonu pamatyti, kas užauga  mūsų organizme, jeigu neplauname rankų.

8b klasės auklėtoja Žaneta Puodžiūnienė