Pirmokų eksperimentai gamtos mokslų laboratorijoje

Vilniaus Viršuliškių  mokyklos mokiniai dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamame projekte ,,Kokybės krepšelis“.

Pirmos klasės mokiniai kartu su mokytojomis  nuo rugsėjo 1 d.  įrengtoje mokyklos laboratorijoje su turimomis gausiomis priemonėmis  atliko pagal „Onos ir Leono eksperimentų su svertu, skridiniu ir magnetu“ pateiktas gamtamokslinio (STEAM)  ugdymo instrukcijų korteles šiuos eksperimentų bandymus:

1. Daiktai yra skirtingo svorio;

2. Pusiausvyros išlaikymas;

3. Kuris sunkesnis?

4. Magnetinė jėga;

5. Priartėk, atsitrauk;

6. Kas čia stabdo?

Eksperimentų metu pirmokai sužinojo, kad daikto svoris priklauso nuo jo dydžio ir medžiagos, iš kurios jis sudarytas, kad numetus sunkesnį už orą daiktą, jis krenta žemyn, kūnas išlaiko pusiausvyrą, kai nekeičia savo padėties, svarbiausias svorio elementas – kūno masė, magnetai traukia tik tam tikras medžiagas, suprasto, kaip skirtingas paviršius, leidžia/trukdo traukti/slysti.  Taip pat pirmokai sužinojo, kaip šias žinias galima pritaikyti praktiškai.

Parengė mokytojos Rasa, Janė, Edita, Gražina