Stotelė įrengta pagal projektą „Kokybės krepšelis“ – mokyklos erdvių pritaikymas interaktyviam, patyriminiam lietuvių, matematikos ir gamtamokslinių dalykų mokymuisi.
Pertraukų, klasės valandėlių ar laisvalaikiu, mokiniai turiningai leis laiką žaisdami domino žaidimą, kuris lavina mąstymą, bet kartu galva pailsi po įtemptų pamokų. Čia vaikų laukia daug smagių akimirkų, čia nebūna nuobodu. Nuskaitę QR kodą sužinos domino taisykles ir jas pritaikys žaisdami.
Detaliau >>>Domino žaidimas
Domino – stalo žaidimas, kurio tikslas sudėlioti domino kauliukų grandinę. Mūsų sukurtas domino skirtas žaisti lauke. Kauliukai turi liestis vienodu taškų skaičių turinčiomis pusėmis.Domino kauliukas tai į dvi dalis padalintas stačiakampis. Vienoje pusėje gali būti nuo 0 iki 6 taškų, 7 rūšių domino pusės. Standartinį domino rinkinį sudaro 28 žaidimo detalės vadinamos kauliukais, domino ar kortomis. Domino kauliukai yra tik žaidimo pagrindas pan. kaip kortų žaidime, patys žaidimai gali būti labai įvairūs.
Domino taisyklės
Šiam žaidimui reikia ne mažiau nei dviejų žaidėjų ir vieno domino rinkinio.
Populiariausia domino žaidimo forma, kai vienas prieš kitą varžosi du žaidėjai, tačiau šį žaidimą gali žaisti ir trys, ir keturi žaidėjai. Žaidžiant keturiese galima pasiskirstyti komandomis ir taip žaisti du prieš du.
Pagrindinis žaidimo tikslas – kuo greičiau savo ištrauktus domino stačiakampius sudėti į grandinę, anksčiau nei jūsų varžovas (ai), bei likti be kauliukų.
Kauliukai užverčiami, dedami ant stalo ir sumaišomi. Tuomet žaidėjai traukia po vieną domino kauliuką ir kiekvienas suskaičiuoja savo ištraukto kauliuko taškų sumą. Ištraukęs didesnį skaičių žmogus pradeda žaidimą. Žaidėjai ištraukia po 7 kauliukus ir vienas kitam jų nerodo. Pradedantysis žaidėjas deda vieną atverstą kauliuką ant stalo, o kitas gali dėti tik tokį kauliuką, kuris turi tokį patį skaičių, kaip ir ant stalo gulinčio kraštinio kauliuko pusė. Žaidimas baigiamas, kai vienas iš žaidėjų nebeturi kauliukų arba kai abu žaidėjai nebeturi ėjimų. Tokiu atveju nugalėtoju tampa žaidėjas, kurio kauliukų taškų suma yra mažesnė. Laimėtojas gauna tiek taškų, kiek gaunama sudėjus pralaimėjusiojo kauliukų taškus. Dažniausiai žaidžiama iki 50 arba 100 taškų.
Skirtingų domino žaidimų taisyklės
Domino žaidimas turi keletą skirtingų variacijų, taisyklės turi būti susitariamos prieš žaidėjams pradedant partiją. Žaidimo eiga išlieka tokia pati visuose žaidimuose, skiriasi tik pabaiga:
1 būdas: žaidimas žaidžiamas iki 50 arba 100 surinktų taškų skaičiaus. Taškai skaičiuojami – vienam žaidėjui laimėjus žaidimą bei paėmus savo varžovo(-ų) likusias figūrėlės, suskaičiuojama bendra taškų suma, kuri eina į laimėtojo sąskaitą. Jeigu žaidimas baigiamas varžovams dar turint figūrėlių, bet neturint ėjimų – suskaičiuojama dalyvių taškų suma, žaidimą laimi mažesnę sumą surinkęs. Tuomet jis perima varžovo figūrėles bei jų taškų sumą įsirašo į savo kraitį.
2 būdas: kai žaidėjai žaidimo pabaigoje traukia figūrėlės tol, kol gauna tinkamą, negavus – skaičiuojami taškai, o laimi mažiau jų turintis žaidėjas. Jeigu žaidėjas savo rankose tokios figūros neturi – jis traukia papildomą kaladėlę iš užverstų. Neištraukus reikiamos, traukiama tol, kol randama tinkama figūra, tuomet ėjimas pereina varžovui, jei šis taip pat neturi tinkančios figūros – vėl vyksta papildomos kaladėlės traukimas. Žaidimas baigiamas žaisti, kai kuris nors vienas iš varžovų savo rankose nebeturi figūrėlių. Įmanomas ir toks scenarijus, kad abu žaidimo dalyviai tiesiog nebeturi ėjimų, nors figūrėlių jų rankose dar yra. Tuomet yra skaičiuojamos abiejų dalyvių turimų domino kauliuką taškų suma. Surinkęs mažesnę sumą – laimi partiją.
3 būdas: žaidimas gali būti baigiamas, kai nė vienas iš žaidėjų neturi ėjimų, tačiau tuomet nėra skaičiuojami jų rankose laikomų kauliukų taškų suma, o laimėtoju skelbiamas žaidėjas, kuris atliko paskutinį ėjimą.
Svarbu žinoti šias taisykles:
- Domino žaidimą pradeda dalyvis, kurio prieš žaidimą ištraukto kauliuko taškų suma – didžiausia.
- Kai turite ,,dvigubą“ kauliuką (abejose pusėse domino taškų skaičius – vienodas), jis dedamas ne išilgai, kaip visos kitos domino figūros, bet statmenai ( pvz. paveikslėlyje ).
- Mažiausias žaidėjų skaičius – 2, tačiau galima žaisti trise ar keturiese. Žaidžiant keturiese keičiasi prieš žaidimą traukiamų figūrų skaičius, nuo 7 mažėja iki 5.
Stotelės kuratoriai – mokytojas Audrys ir jo auklėjamosios klasės mokiniai