1C kl. mokinių „skrydis“ Erdvėlaiviu Žemė 2018

Erdvėlaivis Žemė – mokslo festivalis, vykstantis Lietuvos miestuose rugsėjo mėnesį. Pirmą kartą festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ įvyko 2004 m.
Visi festivalio renginiai yra nemokami ir juose gali dalyvauti kiekvienas. Apie 300 renginių vyko dešimtyje Lietuvos miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose. Dauguma renginių yra nemokamos populiariosios paskaitos iš kokios nors mokslo srities. Renginius organizuoja Lietuvos universitetai: VU, VGTU, KTU, ŠU, KU.
1C kl. mokiniai šiemet taip pat pirmą kartą įsijungė į šio festivalio organizuojamus renginius. Vaikai dalyvavo dviejose renginiuose:
1. Plaukuotų žvėrių apžiūra ir jų istorijos VU Zoologijos muziejuje. Čia mokiniai pažvelgė į akis plaukuotiems ir beplaukiams žinduoliams, kuriuos dovanojo garsūs VU mecenatai. Tarp jų pamatė ir Gedimino Vaitiekūno dovanotą žvėrių kolekciją. Įdomiai apie žvėris papasakojo VU lektorius doc. dr. Andrius Petrašiūnas
2. Praktinis užsiėmimas – paskaita VGTU „Trys paršiukai ir muzika. Kas gali nutikti jų nameliams?“ Mokiniai statė namelius iš plytų, šiaudų, nendrių. Pastatytus namelius veikė tam tikro dažnio įvairių muzikos žanrų virpesiai, o vaikai stebėjo koks virpesių poveikis namelių konstrukcijai. Patys klausė įvairaus garso muzikos. Užsiėmimą vedė doc. dr. Arnoldas Šneideris. Sudalyvavę užsiėmime, mokiniai sužinojo kokią žalą daro triukšmas žmogaus organizmui. Manau, taip pat patars tėveliams, savo draugams mažiau triukšmauti, rėkti, kaip klausytis muzikos.

Parengė 1c kl. mokytoja Janė Darafėjienė