Edukacinė technologijų dalyko pamoka Valdovų rūmuose ,,Odinių kurpaičių pasakojimas“

2017 5B Valdovu rumuose5b klasės mergaitės lankėsi Valdovų rūmuose, kur vyko edukacinė technologijų dalyko pamoka.  Mokinės domėjosi Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje  aptiktais   įdomiais archeologiniais  radiniais: tai galimybė geriau susipažinti su Vilniaus miestiečių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvariškių buitimi, jų kasdienius apyvokos daiktus gaminusiais ir prabangą kūrusiais amatininkais.

Gidė pasakojo, jog per ilgamečius archeologinius tyrimus Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje rasta įvairių laikotarpių odos dirbinių liekanų. Muziejaus restauratorių pastangomis jie išsaugoti, dalis atkurtų dirbinių šiuo metu eksponuojama . Mokinės apžiūrėjo atkurtą avalynę, pirštines, rekonstruotas rankines ir kitus eksponatus. Dauguma parodoje rodomų odinių dirbinių padaryti, avėti ir dėvėti XIV–XVI amžiuje.

Per edukacinį užsiėmimą susipažino su senuoju Vilniaus ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro odininkų amatu, dirbinių įvairove, senosiomis technologijomis, archeologinės odos tyrimais, radinių konservavimu.

Edukacijos klasėje mokinės  apžiūrėjo  dabarties odininkų pagamintas XV–XVI a. dirbinių kopijas. Taip pat turėjo galimybę pagal archeologų rastos XVI a. odinės pynutės raštą pasigaminti apyrankę.

Pažintį  užfiksavome nuotraukose.