PROJEKTAS „SODINAM“

Mokyklos pradinių klasių nuo spalio mėnesio vidurio įsitraukė į STEAM veiklas dalyvaudami nevyriausybinės organizacijos „Gyvoji planeta“ projekte „Sodinam”.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų, jaunimo ir kitų amžiaus grupių asmenų ekologinę savimonę medžių įvairovės, auginimo bei tausojimo kontekste, kurti bei plėtoti žaliąsias edukacines erdves ir sveiką aplinką mieste bei skatinti savanorišką veiklą.

Ugdant mokinių aplinkosauginę – pilietinę savimonę, gilinant ekologijos, darnaus vystymosi, pilietiškumo bei savanorystės žinias ir įgūdžius, mokiniai dalyvavo elektroninėje pamokoje „Saugokim medžius“ (edukacinio filmuko peržiūra su statistiniais duomenimis apie medžius, jo aptarimas, pasiūlant praktines – pažintines – kūrybines veiklas).

1-4 klasių mokiniai rinko gamtinę medžiagą, iš jos gamino darbelius, piešė, lipdė, klijavo medžius rudens fone, sodino kaštonų, gilių, pušies kankorėžių ir sėjo obuolių sėklų – rezultato dar laukia. Taip pat mokyklos teritorijoje ir šalia esančiame parke „susipažino“ su medžiais, iš lapų kūrė mozaikas ar kitaip džiaugėsi įvairiaspalviu rudeniu.

Skatinant mokinių aplinkosauginį supratimą, kūrybą, mokiniai savarankiškai ir bendradarbiaudami su tėveliais ar kitais šeimos nariais fotografavo medžius konkursui “Saugokim Vilniaus medžius”.

Prie mokyklos buvo pasodinti vaismedžiai, kurie, tikimės, po poros metų pavaišins mokyklos bendruomenės narius obuoliais ir kriaušėmis.