8 KL. INTEGRUOTAS DAILĖS IR MUZIKOS PROJEKTAS „KAIP NUPIEŠTI MUZIKĄ?”

Muzika ir dailė vaikui – tarsi kalba, padedanti išreikšti save ir savo jausmus, užmegzti ryšį su aplinka. Muzikos klausymosi ir piešimo procesas padeda mokytis pažinti save, lavinti judesius, vaizduotę, mąstymą.

Mokslo metams artėjant į pabaigą, 8 klasių mokiniai, dalyvaudami integruotame dailės ir muzikos projekte „Kaip nupiešti muziką?”, apibendrino savo potyriminės veiklos rezultatus. Klausydamiesi M. K. Čiurlionio, P. Čaikovskio ir A. Vivaldžio kūrinių, kūrė kompozicijas, kuriose eksperimentavo, vaizdavo nuotaikas, teigiamas emocijas, perteikė akimirkos įspūdžius, kalbėjo garsais ir spalvomis.

Rengiant integruotą projektą, buvo siekiama sudaryti sąlygas mokiniams kūrybiškai perteikti savo požiūrį į projekto temą, t. y., pajausti ir išreikšti dviejų meno šakų: muzikos ir dailės sąsajas. Projekto tikslas – ugdyti mokinių kūrybinę iniciatyvą, estetinį skonį ir originalumą, skatinti meninę raišką, aktyvinti mokyklos pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Projektui vadovavo mokytojos Žaneta Puodžiūnienė ir Renata Paliukaitė.