Mokykloje svečiavosi „Keliaujantis muziejus“

2017 Keliaujantis muziejus„Keliaujantis muziejus“ – tai Modernaus meno centras (MMC) ant kojų.

Gegužės 25 d. nemokamo turiningo 45 min. edukacinio užsiėmimo metu buvo skatinamas 5b klasės 25 moksleivių kūrybiškumas bei mokomasi geriau suprasti meno kūrinius iš unikalios Modernaus meno centro (MMC) kolekcijos. Šiuo projektu siekiama priartinti meną prie mokyklos ir kiekvieno moksleivio gyvenimo, atskleisti kultūrinės edukacijos aktualumą. Vizualiųjų meno kūrinių analizė gali išmokyti ne tik istorinių faktų, bet ir ugdo kūrybiškumą, kritišką mąstymą, moko bendrauti, suvokti socialines problemas ir orientuotis dinamiškoje šiuolaikinėje visuomenėje.

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai:

• Patyrė, kad menas – tai ne nuobodus suaugusiųjų „išradimas“, o smagus, įtraukiantis, lavinantis žaidimas.
  • Mokėsi suvokti vizualią meno kūrinių kalbą.
  • Mokėsi laisvai ir drąsiai reikšti nuomonę apie meną, priimti nuomonių įvairovę. Juk kalbant apie meno kūrinius nėra neteisingų nuomonių, klaidingų pastebėjimų ar potyrių. Menas suteikia laisvę matyti, mąstyti ir priimti pasaulį skirtingai.

Dailės mokytoja Žaneta Puodžiūnienė