EDUKACINIS RENGINYS, SKIRTAS KOVO 11-ĄJAI „VALSTYBĖ – TAI AŠ“

Edukaciją vedė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, baigęs skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir politikos studijas, taip pat kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus. Vien su „Tautiškos giesmės“ instaliacijos edukacinėmis programomis supažindinęs daugiau nei 20 tūkstančių mokinių. Edukacinės pamokos metu vaikai suprato, kad tikroji pilietiškumo branda pasireiškia pirmiausia tada, kai išmokstame teisingai užduoti sau klausimą ne „ką valstybė privalo man duoti?“, o „ką aš galiu duoti savo valstybei?“, kai įsisąmoninus, jog „mano gerovė tai – valstybės gerovė“ ir atvirkščiai, laisvė ir atsakomybė ima žengti koja kojon.

Buvo įdomu ir smalsu pasiklausyti vedėjo Juliaus Žėko pasakojimo apie mūsų valstybę, tautiškumą. Mokiniai stebėjo, atsakinėjo į klausimus. Nuostabą kėlė tai, jog pirmą kartą pasaulio istorijoje „Tautiška giesmė“ nuausta garso analizės juostoje. Daugelis jautėsi svarbiais mūsų šalies piliečiais, nes jų žinios sutapo su organizatoriaus mintimis.

Edukacijoje dalyvavo 3-ų ir 4A, 4B, 4C bei 4E klasių 161 mokinys.

Mokiniai ir mokytojos dėkoja už įdomią ir prasmingą pamoka.