INTEGRUOTA ETIKOS, TIKYBOS IR DAILĖS PAMOKA 8 KLASĖSE „GROŽIS IR GĖRIS“

Žinoma Lietuvos poetė Violeta Palčinskaitė yra pasakiusi: „Vaikas, į kurio galvelę įkrito tas amžinas gėrio ir grožio grūdas, negali užaugti blogu žmogumi.“

Diskutuodami apie grožio ir gėrio ryšį, susipažinę su dalele dailininkų darbų, skaitydami ir analizuodami esė bei filosofines sentencijas, diskutuodami, atsakinėdami į klausimus, piešdami, visi kartu aiškinomės, kaip susiję grožis ir gėris ir kodėl sakoma, kad tik grožis gali išgelbėti pasaulį.

Žiūrėjome menininkų darbus su įvairiais vaizdais ir ieškojome atsakymų, ar galima sakyti, kad vaizdas, kurį matome tik gražus ar ir geras, ar tik geras, ar tik gražus. O gal tik paveikslas geras?

Susipažinę su mokytojų pateikta medžiaga, ją aptarę, savarankiškai pasirinkę raiškos būdą, mokiniai kūrė kopoziciją „Grožis ir gėris“.

Mokytojos Žaneta Puodžiūnienė, Audrė Steponėnienė, Laima Paulauskienė