Atvirų durų diena mokyklos muziejuje

Viršuliškių progimnazijos  kraštotyros ir etnokultūros būrelis lapkričio 22 d.  skelbė atvirų durų dieną muziejuje. Su daina “Nei toli, nei arti / Lietuvos pakrašty / Amžinai, amžinai / Mėlynuoja linai”  būrelio mokiniai sulaukė bendraamžių besidominčių etnokultūros tradicijomis.

Muziejaus „Lino mūka“ jaunieji gidai priėmė kraštotyrininkus iš Ryto progimnazijos, Abraomo Kulviečio gimnazijos, Martyno Mažvydo progimnazijos, Jono Basanavičiaus progimnazijos, Levo Karsavino mokyklos. Buvo pristatyta edukacinė programa „Iš marškelės istorijos“. Vilniaus miesto mokyklų jaunieji kraštotyrininkai mokėsi lino darbų istorijų, jaunųjų gidų vedini klausėsi pasakojimų apie senolių papročius linų darbuose: linų sėjoje, rovime, karšime, linų klojėjime,  džiovinime jaujoje. Du šventi augalai lietuvių kultūroje – linas ir rugys. Svečiai vaišinami juoda namine duona, o klabelės sukosi apie tai, kaip gi linai  žmogų ne tik rengė, bet ir maitino.   Jaunieji gidai toliau demonstravo kokie yra  brukimo, šukavimo, verpimo ir audimo, skalbimo ir lyginimo  darbai. Buvo porinama ilga lino mūka, kolei lig audinio ir kraitinės skrynios ateini.  Apžiūrėjusios parodą „Lino mūka“, Vilniaus mokyklų komandos  sprendė lino darbų istorijos užduotis, spėliojo mįsles, dėliojo lino darbų domino ir mokėsi patarlių apie darbą.

Taip prasmingai gausiame jaunųjų kraštotyrininkų būryje buvo praleista lapkričio 22 dienos popietė.

Kraštotyros ir etnokultūros būrelio vadovė Nijolė Bikulčienė