ĮDOMIOS RAIDĖS

Visi pažįstame pirmąją abėcėlės raidę A. Jos forma paprasta, raidė sudaryta tik iš trijų brūkšnelių. Įšradingi dailininkai sugalvojo ją parašyti kitaip. Ta pati raidė pasipuošė ornamentais, apaugo lapeliais ar medžio šakomis, pavirto žmogaus figūra ar daiktu. Dar galima raidę nulipdyti, pavaizduot kūno judesiais, išplėšyti ar iškarpyti iš spalvoto popieriaus ir priklijuoti.

Ar abėcėlės raidė gali būti įdomesnė ir įtraukianti?

Nuotolinio ugdymo metu visas raides 6-8 klasių mokiniai grąžino pasitelkę fantaziją ir išmonę: brūkšniavo, taškavo, puošė įvairiais piešiniais – daiktais, kurių pirmas garsas atitinka pavaizduotą raidę: A – ančiuką, B – boružę, C – citriną ir t.t. Raidelės dailiai išmargintos, didelio formato. Kiekviena raidė sudaryta iš 3–10 paveiksliukų (pavyzdžiui: B – bananai, banginis, boružė, braškė, baravykas, būgnas) nuosekliai sujungtų tarpusavyje.

Smagu, kad mokiniai pasirinko nupiešti tokių objektų, kurie ir nenudėvėti (hamakas, herbas), ir nesenamadiški (lėktuvas, fabrikas, fontanas, fotoaparatas); čiukčius prie „Č“ pasirodė gana netikėtas sprendimas, kita vertus, papildantis prie „E“ esantį eskimą.

Piešinių vertę sudaro jų paprastumas ir įdomi meninė raiška – saviti, vientisi, išbaigti mokinių darbai. O tai jau savaime vertybė! Net jei piešiančiųjų ir jūsų skoniai ne visai sutampa 

Dailės mokytoja Žaneta Puodžiūnienė