Kalbų diena

2018 kovo 8 dieną, Tarptautinę moters dieną, vyko Kalbų diena. Nuo pat ankstaus ryto mokyklos kabinetų duris papuošė mokinių rašyti gėlėti sveikinimai anglų kalba.

Trečios pamokos metu vyko 5-6 klasių anglų kalbos viktorina, kurią vedė anglų kalbos mokytoja Sigita Kulitienė. Jos tikslas – skatinti mokinius domėtis ir gilinti žinias apie angliškai kalbančias šalis, sudaryti galimybę gabiesiems mokiniams įsivertinti savo žinių ir gebėjimų lygį bei ugdyti komunikacinius įgūdžius. Viktorina prasidėjo nuo komandų prisistatymo. Komandoms teko atlikti septynias užduotis ir parodyti savo gebėjimus žodyno, rašybos, gramatikos ir kūrybiškumo srityse. Mokiniai pademonstravo, kad puikiai geba dirbti komandose, moka sakyti žodžius paraidžiui, atlieka žodyno užduotis, supranta gramatinius dalykus. Geriausiai pasirodė 5B (I vieta), 5A (II vieta) ir 6B (III vieta) klasių komandos.

Šeštos pamokos metu konferencijų salytėje vyko užsienio kalbų Poezijos popietė. Poezijos deklamavimo konkursą pradėjo 7 klasės mokinys Ignas Ivanovičius, kuris padeklamavo R. Kipling‘o poemą “If”, bei 2B klasės mokiniai Dovydas Šimkus ir Eva Bagdonaitė drąsiai ir aiškiai perskaitė anglų kalbos abėcėlės eiliuotą kūrinį. Konkurso žiuri komisiją sudarė: Rasa Aleksandravičienė (anglų kalbos mokytoja), Danutė Važgelienė (vokiečių kalbos mokytoja), Sigita Kulitienė (anglų kalbos mokytoja) ir Daiva Kuzmickienė (anglų kalbos mokytoja). Iš viso pasirodė 35 mokiniai, kurie deklamavo eilės anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Labai džiaugiamės, kad visi mokiniai buvo puikiai pasiruošę. I-ąją vietą laimėjo 6B klasės mokinys Ignas Zmitrovičius, kuris padeklamavo eilėraščius anglų ir vokiečių kalbomis („How to Paint a Wall“ ir „Es war ein kleiner Junge“). II-oji vieta – 6B klasės mokiniui Dionisui Žilinskui už padeklamuotą eilėraštį rusų kalba, III-oji vieta 6B klasės mokiniui Ignui Volodko už eilėraštį anglų kalba „Sunshine on a Rainy Day“. Poezijos popietės renginys baigėsi mokyklinių 3-8 klasių anglų kalbos olimpiadų nugalėtojų apdovanojimu.

3 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Elzė Vaškevičiūtė 3A, II vieta – Evelina Kairytė 3B, III vieta – Saulė Survilaitė 3D.

4 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Gitana Puodžiūnaitė 4C (š.m. kovo 22 dieną vyks į Vilniaus miesto 4 klasių anglų kalbos konkursą „English is Great“), II vieta – Noe Kintsurashvili 4A, III vieta – Pijus Mituzas 4A.

5 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Emilie Ashanti Geerdharry 5B, II vieta – Greta Radzevičiūtė 5B, III vieta – Skirmantė Charlinskytė 5B.

6 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Ignas Volodko 6B, II vieta – Paulius Petrauskas 6B, III vieta – Ignas Zmitrovičius 6B.

7 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Aleksandras Borunovas 7A, II vieta – Titas Urbonas 7A, III vieta – Ernestas Krajauskas 7A.

8 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai: I vieta – Gabrielis Vaclovas Zabitis 8A (š.m. kovo 15 dieną vyks į Vilniaus miesto 8 klasių anglų kalbos olimpiadą), II vieta – Aidas Lukaševičius 8A, III vieta – Egidijus Žabas 8A.

Skatiname mokinius aktyviai dalyvauti renginiuose, lavinti užsienio kalbų įgūdžius ir džiaugiamės jų pasiekimais!

Parengė anglų kalbos mokytoja Sigita Kulitienė