Respublikinis projektas „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“ 2018

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 100 – mečio proga Vilniaus „Santaros“ gimnazijos mokyklos Tolerancijos centras inicijavo pilietinę akciją – respublikinį projektą „Lietuvos vaikai tikrai myli Lietuvą“.

Projekte dalyvavo 12 Lietuvos ugdymo įstaigų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių (Vilniaus „Santaros“ gimnazija, Kauno r. Lapių progimnazija, Šiaulių r. Bazilijonų MDC, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla, Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija, Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Šilelis“, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla, Ukmergės Pašilės progimnazija, Telšių r. Nevarėnų pagrindinė mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius). Žinoma, projekto dalyviais buvome ir mes – Vilniaus Viršuliškių progimnazijos priešmokyklinukų grupė „Bitutės“.

Minėtos ugdymo įstaigos siuntė nuotraukas, kuriose vaikai fotografavosi šalia savo mokyklos ar darželio sustoję širdies forma bei laikydami pasigamintas trispalves. Kompetentinga komisija turėjo išrinkti 3 itin meniškai, originaliai ir subtiliai (be patenkančių į kadrą pašalinių objektų) atliktas nuotraukas. Tarp komisijos narių – profesionalus fotografas Alfredas Pliadis.

Nugalėtojais tapo – Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla – 1 vieta, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla – 2 vieta, o 3 vieta – MŪSŲ Vilniaus Viršuliškių progimnazijos „Bitutės“, kurios tikrai myli Lietuvą.